Храм Святої Анни
На цьому камені Я збудую Церкву Мою,
і врата пекла не здолають її. (Матф.16:18)
Welcome to our website
« 1 2 ... 52 53 54 55 56 57 58 »
Напередодні посту
З сьомого березня розпочинається великий піст, який буде тривати до 24 квітня - до Воскресіння Христового. Навколо нього завжди розгоряється ажіотаж.
На ньому заробляють немало представники харчової промисловості, адже на прилавках відразу з’являється «пісна» продукція: різноманітні солодощі, майонези і т.д. Але лише дехто помічає те, що цей продукт вчора був звичайним, а сьогодні просто помістили його в іншу упаковку з написом «Для посту», а ми наївні сліпо віримо.
От спробуйте зупинити прохожого на вулиці і запитати в нього з чим в нього асоціюється Великий піст і що для нього він означає. І більшість скаже, що цей піст досить гарна можливість схуднути, бо треба утримуватися в їжі ну і можна піти посповідатися, бо так ніби всі роблять...
Я завжди обурююся таким стереотипом! СХАМЕНІТЬСЯ люди добрі! У що ми перетворюємо підготовку до зустрічі одного з найважливіших християнських свят?
Це дорога болю Спасителя нашого Ісуса Христа – Він страждав за нас, своєю ... Читати далі »
Поминальна субота.

  Субота мясопустна присвячується поминанню  покійних. Це так звана Всесвітня Батьківська субота, у яку відбувається особлива заупокійна служба. Цей день поминання присвячений до Великого посту й тому відзначається по перехідному календарю. Сьогодні Церква молиться особливо за тих покійних, які в силу яких-небудь виняткових обставин своєї смерті не удостоїлися належного християнського поховання. Присвячене поминання покійних до цієї суботи тому, що на інший день, мясопусна неділя, Церква згадує Страшний суд, на який стануть усі люди, як живі, що так і померлі.

 Встановлення мясопустної батьківської суботи сходить ще до апостольських часів, коли, згідно зі збереженими свідченнями, перші християни в певні дні збиралися на цвинтар дл ... Читати далі »

Мова солов'їна, мова калинова...
Україна. З цим словом у нас завжди виникають певні асоціації. Адже це країна, де ми народилися, де ми проживаємо, країна, з якою пов’язане наше життя. Ми стверджуємо, що любимо її, вважаємо себе патріотами, націоналістами. Але ми часто забуваємо про душу нашого народу – мову.
Ви скажете, що це навіть смішно! Це повсякденна мова нашого спілкування, у навчальних закладах українською мовою викладаються предмети, це мова документації…
Так, насправді. АЛЕ: Чи задавали ми собі запитання на якому рівні ми знаємо мову? Спитаєте, навіщо це нам? Ми знаємо на нормальному рівні і це достатньо для нашого проживання тут, якщо ми краще знатимемо мову, то не значить, що краще житимемо…
А ось із цим я не погоджуюсь, Як ми можемо вважати себе українцями, якщо досконало не знаємо мови? Бог дав кожному народу свою мову, а ми цим нехтуємо і зневажаємо Божу волю. Ми робимо елементарні помилки, ми вживаємо безліч іноземних слів і цього вже не помічаємо, тому що це вже ввійшло у звичку і ... Читати далі »
Обітниця.

                                                                                От. Олександру.

З душманами був бій. Нерівний та жорстокий.

У засідку потрапив прикордонників загін,

... Читати далі »

Bозлюби й роби,що хочеш.

Любов не робить близькому зла; отже любов є виконання закону.  (Рим.13:10). Але закон любові по суті своєї-- живий закон, він динамічний як все живе. Можна навести як приклад такий уривок зі творінь блаженного Августина:" Батько карає дитину-- розбещувач пестить. Якщо запитаємо, що краще саме по собі: побої або поблажливість? Хто вибере ласку й не засудить побоїв? Але коли ми побачимо, хто творить їх, ми довідаємося, що тут любов карає, а гріх стає ласкавим... Не можна вірно судити про вчинок людини, якщо ми не знаємо, чи виникає він з любові. Можна робити добрі на вид справи аж ніяк не з любові до людині. І, навпаки, як у троянди є шипи, так і діяння любові можуть бути суворими. Раз і назавжди нам запропоноване лиш коротке правило: Возлюби й роби,що хочеш. Якщо мовчиш, мовчи з любові; якщо кричиш, кричи з любові; якщо свариш, з любові роби; якщо вибачаєш, ... Читати далі »