Храм Святої Анни
На цьому камені Я збудую Церкву Мою,
і врата пекла не здолають її. (Матф.16:18)
Welcome to our website
« 1 2 ... 53 54 55 56 57 58 »
молитовне правило.

   Для всіх православних християн існує приватне молитовне правило, що складає з псалмів і різних молитов, яке для ченців, звичайно, надзвичайно збільшується ( крім богослужіння церковного).

    Однак найважливіше в молитовній роботі  , серце молитви, становить так звана Ісусова молитва:«Господи Ісусе Сину  Божий, помилуй мене грішного». Ця молитва, повторювана десятки,  сотні раз і навіть без ліку, входить, як необхідний елемент у всяке чернече правило, нею по нестаткові можуть замінятися й богослужіння й всяке інше молитовне правил ... Читати далі »

тиждень Митаря й фарисея.

Православна церква вступає в підготовчі дні до Великого посту.який закінчиться на паску 24 квітня.

 От і тема для роздумів: притча про Митаря й фарисея.Лук.18:10  дві людини ввійшли в храм  помолиться: один фарисей, а інший  митар.

 Чому Господь вимагає від нас насамперед смиренності? Чому заповів про смиренність: "Блажени нищі духом, бо тих є Царство Небесне"?" 

 Ч ... Читати далі »

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА.

От уже десять років, як у середині лютого в церковній періодиці й у парафіяльних проповідях з'являється особлива тема: тема застереження від святкування «дня святого Валентина». Не наше, мовби,  це свято…

 Дивно: саме свято назване не «днем стахановця» і не «днем лісу». Він носить церковну назву й нагадує про християнського святого – а Церква призиває його не святкувати…

 Розберемося спочатку з формальним приводом до свята. Тем приводом, який і відбитий у його назві. 

... Читати далі »

Зцілення сліпого Вартeмія.

 tЦе євангельське читання говорить нам про сліпу людину по імені Вартимій. Він довгий час сидів в Иерихонських воріт. І за ці роки, так думалося б, надія в людині повинна була ослабнути, а то й зовсім пропасти. Але Вартимей усе ще чекав чогось від життя. Він вірив, що в його житті чудо ще можливе. Він чекав. І от, одного разу він почув шум юрби, що наближається. Щодня сотні людей проходили через міські ворота, але сьогодні було всі не так. Вартимей нутром відчув, що це незвичайний день і шум юрби не такий як завжди. Так буває й з нами: ідемо по вулиці, навколо нас прходять десятки осіб. Раптом, ми відчуваємо незрозуміле хвилювання, ми відчуваємо, що зараз повинна відбутися зустріч із людиною. І точно: через мить ми бачимо знайомий силует. Зустріч відбулася. Так і з Вартемієм: серце колотилося від незрозумілого хвилювання, він запитав у людей: ... Читати далі »

Я попросив у БОГА

Я попросив у БОГА ЗАБРАТИ МОЮ ГОРДИНЮ й Бог мені сказав:небуде цього! Він сказав,що гординю не забирають, від неї відмовляються.Я попросив у Бога вилікувати мою прикуту до ліжка дочку.І Бог сказав:небуде цього !Він сказав,що душа її в цілості буде,а тіло однаково вмре.Я попросив Бога даровати мені терпіння.І Бог сказав:небуде цього !Він сказав,що терпіння проявляється в результаті випробувань.Його не дають,а заслуговують. Я попросив у Бога подарувати мені щастя. І Бог сказав:небуде цього .Він сказав,що дасть мені благословення,а чи буду я щасливий,залежить від мене.Я попросив Бога вберегти мене від болю.І Бог сказав: небуде цього. Він сказав,що страждання відокремлюють людину від мирських турбот і наближають до нього.Я попросив Бога щоб мій дух ріс.І Бог сказав мені: небуде цього.Він сказав,що дух повинен вирости сам.Я попросив Бога допомогти мені любити інших також, ... Читати далі »