Храм Святої Анни
На цьому камені Я збудую Церкву Мою,
і врата пекла не здолають її. (Матф.16:18)
Welcome to our website
Заземленість
Прикро, коли тебе не чують…Неприємно, коли не розуміють… Нестерпно, коли відкидають… Гірко, коли розчаровують… Боляче, коли шматують душу… Час не лікує, він просто прикриває рани плівкою недовгого забуття, і достатньо лише їх легенько зачепити, як вони знову нагадують про себе.
Тепер вже майже немає невиліковних хвороб – ми навчилися позбуватися майже всього, навіть совість вміємо викинути на сміття, а лікувати душу так і не вміємо. Перетерпіти фізичний біль можливо, а заспокоїти і втихомирити душу набагато важче – не всім це вдається, але, напевне, і не всі цього хочуть. Навіщо комусь чужий тягар? Головне, щоб не було свого. Бо в них і так вже та душа – як камінь, який самі ледь несуть…
Невже тепер вже немає таких людей, які віддадуть ближньому останнє, не потребуючи нічого взамін? По-науковому це називається альтруїзм - і так доступно, вишукано нам розказують про нього, що потрібно робити добро, не очікуючи винагороди, вчать як правильно це робити, а самі роблять тільки те, що вигідно, якщо від того є якась користь. І тоді руйнується весь ідеал добра, адже людина, якщо чомусь хоче навчити, то сама повинна жити так як вчить. Щоб казали як колись про Григорія Сковороду: «Він жив, як учив, а учив, як жив…»
Але це ще найкращий варіант, коли люди намагаються щось донести іншим, навіть лицемірячи – не виконуючи цього особисто. А що робити з тими, які не допоможуть, якщо їм цього не потрібно? Коли ми стали такими корисливими, прагматичними, жорстокими? Ви скажете, що це закони теперішнього світу. НІ! Світ яким був, таким і лишився – це ми, прийшовши у нього руйнуємо всі моральні принципи, намагаючись встановити закони, які вигідні лише нам. І навіть, коли ми виростаємо до рівня усвідомлення того, що ми повинні діяти альтруїстично, то і в цьому для нас є певна користь. Ми від цього отримуємо насолоду – який я хороший, що роблю стільки доброго, я пишаюся собою… І в такому випадку, напевне, краще бути щирим злодієм, ніж лицемірним добродієм…
Але для чого ж тоді дані моральні норми? Для того, щоб вони просто були для формальності, щоб якщо хтось запитає, то ми відзвітуємо? А що ж ми відповімо Богу, коли він нас запитає на Страшному Суді, чому ми чинили несправедливо? Невже ми осмілимось Йому сказати, що моральні закони не співвідносилися з законами часу? Невже будемо виправдовуватися, що в нас добро було окремо від життя, і що нам було важко сумістити ці два поняття, бо ми не уявляли їхній взаємозв’язок, і в нас думки були зовсім про інше…
Та чи тоді Він зрозуміє нас?
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]