Храм Святої Анни
На цьому камені Я збудую Церкву Мою,
і врата пекла не здолають її. (Матф.16:18)
Welcome to our website
« 1 2 ... 48 49 50 51 52 ... 57 58 »
«Піднімайтеся, врата вічні, – і ввійде Цар слави!»

 Багач, що перетворився в останнього жебрака, — це бліда тінь тієї зміни, яка відбулася з нашими прабатьками. З висоти легко впасти, але на висоту важко піднятися. І наші прабатьки, що втратили блаженство, сталі так само жалюгідні й беззахисні, як пташеня, що впало із гнізда.

Вони ще не знали, що це не остання крапка падіння, що їм доведеться падати ще, далі, глибше, до самого пекла. Їхнє довге життя, проведена чекаючи порятунку, підійшла до кінця, і вони, відділившись душами від тіл, зійшли в похмуре й безрадісне місце.

 Шеол. Так називали євреї це царство тіней, де душі, що втратили плоть, але, що зберегли ... Читати далі »

Бог - єдиний
Більшість з нас є віруючими. Я маю на увазі віру в Бога.
Мені одна моя подруга сказала, що у кожного є свій Бог. Я би так не стверджувала. Мені здається, що Бог один, але просто кожен з нас бачить Його по різному. Також якщо брати в більш глобальному значення, то і кожна релігія трактує по різному самого Господа.
Візьмемо, наприклад, християнство. Якщо взяти так дуже примітивно, то віра у Христа. Але є три гілки християнства як нам відомо: православ’я, католицизм і протестантизм. Якщо розглядати це в контексті України, то тут відбувається вже поділ на конфесії. Щодо православ’я то це Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Православна Церква (Московського патріархату) і Українська Автокефальна Церква. Також є Католицька Церква і Українська греко-католицька церква. І звісно безліч напрямків протестантизму. Це я назвала ті конфесії, які мають переважну більшість. Але це я влізла в таку собі «суху» статистику, яка на перший погляд зовсім таки нецікав ... Читати далі »
Бог є любов...
На перший погляд запитання хто такий Бог є досить елементарним. Але якщо задуматися, то все так просто як здається, адже кожен уявляє Господа по-своєму і у кожного буде окрема думка.
Але якщо взяти з чого ми починаємо «характеристику», то напевне на першому місці буде люблячий. І справді Бог створив людину за своїм образом і за своєю подобою і він дбає про нас. Він є милосердний, терпеливий до нас. Тобто можна сказати, що Бог є любов.
Але чомусь ми часто не пам’ятаємо про це. Ми забуваємо про Божу ласку до нас. Ми замість того щоб любити - ненавидимо, щоб прощати - мстимо, щоб допомагати – шкодимо.
Ми всі називаємо себе християнами. Ми віримо в нашого Спасителя Ісуса Христа, який перетерпів смерть заради нашого спасіння... Але заради чого ці всі муки було терпіти, коли ми замість того, щоб молитися, дотримуватися заповідей, широко розкриваємо обійми гріху???
І знову я хочу повернутися до того, що Бог є любов. Ви скажете, та ми любимо один одного, та ми такі ... Читати далі »
Сучасний патріотизм, як я його розумію
Ми всі є громадянами України. Принаймні так у нас це зафіксовано у паспорті. І здається природнім, що ми повинні любити свою державу, дбати про неї, адже ми тут народилися і живемо.
І щодо самого патріотизму, то воно для мене ототожнюється з тим самим громадянством. Скажете, що це дивно, адже яке відношення має громадянство до патріотизму?
Отже, все-таки, постараюся дати якесь визначення «патріотизму». Як на мене, то патріотизм – це віддана любов до Батьківщини,громадське відчуття обов’язку перед рідною державою.
Тепер повернусь до поняття «громадянин». Це та людина, яка належить до певної держави, яка будує певні відносини з соціумом, має певні права і обов’язки. Це сказано так якось сухо, теоретично.
Я хочу наголосити на тому, що якщо ми є громадянами України, то ми повинні бути і патріотами своєї держави. Адже як можна, проживаючи тут, не любити її?
Але я думаю, що патріотизм не обмежується лише любов’ю, це поняття значно глибше. Насправді треба ще ... Читати далі »
Візьму хворобу.

  Вивчаючи різні практики вдосконалення своєї душі, я зустрічав приклади коли йоги можуть брати на себе чужу хворобу. Тоді, відповідно до мого тодішнього матеріалістичного світогляду, я порахував, що цього бути не може тому що таке було дивно чути, як можна полегшити життя іншому,  хворіючи самому. Однак, ставши священиком, я не один раз випробовував на собі випадки «зараження» хворобою, про яку мені розповідав хтось із парафіян. При цьому я наперед знав, що хвороби ці заразними аж ніяк не вважаються.

   Цілком можливо, що механізм передачі хвороби від однієї людини до іншої в принципі той самий, як у випадку заразних, так і у випадку незаразних хвороб. Існують як матеріальні, так і духовні переносники хвороб. Різні хвороби, проте, відрізняються один від одного масштаба ... Читати далі »